Boray Tour

Boray06 Turizm Organizasyon Danışmanlık Reklamcılık Ltd. Şti

Karadeniz Yaylalar Turu 3 Gece 4 Gün

Karadeniz Bölgesi, ismini Karadeniz'den alan, Sakarya Ovası'nın doğusundan Gürcistan…
  • Ordu'da Muhteşem Kahvaltı
  • Fırtına Deresi
  • Pokut, Sal , Ayder,Huser Yaylası
  • Giresun Kalesi
  • Palovit Şelalesi
  • Zilkale

HER HAFTA ANKARA ÇIKIŞLI 3 GECE 4 GÜN KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

GİRESUN - ORDU - SÜMELA MANASTIRI - ATATÜK KÖŞKÜ - BOZTEPE-UZUNGÖL - KARESTER YAYLASI - RİZE - *HUSER YAYLASI - POKUTSAL YAYLASI - AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - TAŞ KÖPRÜ - PALOVİT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA - ÇAY BAHÇELERİ - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU

SEZON BOYU TEK FİYAT4.000₺

DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON :
444 9 927
0312 311 30 01
0541 311 30 01

TUR TARİHLERİ :

31 Ağustos 2023, Perşembe
07 Eylül 2023, Perşembe
14 Eylül 2023, Perşembe
21 Eylül 2023, Perşembe
28 Eylül 2023, Perşembe
05 Ekim 2023, Perşembe
12 Ekim 2023, Perşembe
19 Ekim 2023, Perşembe
26 Ekim 2023, Perşembe


TUR PROGRAMI


1 Gün | Karadeniz

Saat 00:30 satış ofisimiz ofisimiz önünden ( Kızılay Atatürk Bulvarı Mc'Donads önü ) hareketimiz gerçekleşiyor. Gerekli molalarımızı verdikten sonra ilk durağımız olan Ordu'ya varıyoruz.Muhteşem bir manzara eşliğinde kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında 530 m yükseklikten  Ordu'yu ve Karadeniz'i izlemek üzere Boztepe'ye çıkıyoruz.Harika manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlayıp birbirinden güzel fotoğraflar çekildikten sonra Ordu'dan sonraki durağımız olan fındığın başkenti Giresun'a doğru yola çıkıyoruz. Kenti ikiye bölen yarımadanın ucundaki tepe üzerine inşa edilmiş Giresun Kalesi'ne çıkıyoruz.Giresun'u kaleden kuşbakışı izledikten sonra 4000 yıllık geçmişiyle Savaşçı Amazon kadınlarının üs olarak kullandığı , Herkül'ün altın postu aramak için geldiği Savaş Tanrısı Ares adına yapılan tapınak kalıntıları, surlar, tarihi fıçılar, zengin kuş türleri ve doğal güzellikleri ile keyifli bir tekne yolculuğu  sonunda Giresun Kalesi'ne ulaşıyoruz. Sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelde.


2 Gün | Karadeniz

Sabah kahvaltımızın ardından Karadenizin incisi olarak tabir edilen Trabzon’A doğru hareket ediyoruz.Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında çam ormanları içinde yer alan 1924 yılında Trabzon’u ilk kez onurlandırdığında Trabzon Müzesi olarak düzenlenen konakta ağırlanmıştır.Müzede 19. Yy. sonu ile 20. Yy. ait mobilyalar,porselenler,halılar ile Atatürk’e ait tablolardan oluşan etnoğrafik nitelikli eserler sergilenmektedir.Trabzon’da ki ikinci durağımız olan Ayosafya Müzesine geçiyoruz.Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethini takiben yapı camiye çevrilmiş v vakfı eser olarak kullanılmıştır.Ayasofya yüzyıllar boyunca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir.Buradaki gezimizin ardından Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerinin çarpıcı dizaynı ve tasarımlarını görebileceğimiz atölyemize uğruyoruz.Burada geçireceğimiz zamanın ardından keyifle içtiğimiz çayın sofralarımıza nasıl geldiğinin hikayesini taze demlenmiş çayımızı yudumlarken hem dinleyip hemde görebileceğimiz çay fabrikasına geçiyoruz.Ardından meşhur Sürmene bıçağının nasıl yapıldığı görüp günümüzün son durağı olan Hint keneviri ipinden el tezgahında dokunan Rize kültürüne ve yöresine has orijinal ismi Feretiko olan Rize bezi atölyesine uğruyoruz burada vereceğimiz kısa molanın ardından akşam yemeği ve günü sonlandıracağımız Fırtına Deresi’nin kenarında bulunan otelimize geçiyoruz.Akşam yemeğimizin ardından ateş başında tulum eşliğinde horon oynayıp keyifli dakikalar geçirerek günü sonlandırıyoruz…


3 Gün | Karadeniz

Kahvaltımızın ardından otelimizin önünde bizi bekleyen transfer araçlarımıza geçerek eşsiz yeşili ve muhteşem doğasıyla sizleri kendine hayran bırakacak Karadeniz Yaylalarına doğru yola çıkıyoruz.İlk durağımız olan Sevdaluk dizisini çekildiği Sevdaluk Köprüsünü göreceğimiz Çinçiva (Şenyuva) Köyü’ne geçiyoruz.Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Fırtına ve Hala Deresi’nin oluştrduğu vadiler arasında yer alan eşsiz manzaraya ve muhteşem doğaya sahip Pokut Yaylasına ulaşıyoruz.Manzarasına ve doğasına hayran kalacağınız yaylada unutamayacağınız fotoğraflar çekip anı ölümsüzleştireceğinize inanıyoruz.Pokut Yaylasına komşu olan Sal Yaylasına doğru kısa bir yürüyüşe geçiyoruz.Hemşin Mimarisi ile yapılmış evlerle sarılı kendinizi adeta bir Avrupa köyünde hissedeceksiniz burada da harika fotoğraflar çekip manzaranın tadını çıkardıktan sonra Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden gür bir orman içerisinde ki manzarasına doyamayacağınız 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldayan Palovit Şelalesine geçiyoruz.Burada ki molamızın ardından İpek Yolu üzerinde bulunan yemyeşil ağaçların arasından sıyrılarak kendini belli eden,yanına yaklaştığınızda muazzam Fırtına Deresi manzarasına ev sahipliği yapan kayanın üzerine yapılmış Zilkale’ye ulaşıyoruz.Burada vereceğimiz molanın ardından giderken çok etkileneceğiniz her tarafı bir tablo gibi olan gün batımına doyamayacağınız kendinizi bulutların üzerinde hissedeceğiniz adeta bir sis denizi olan Karadeniz’in gözde yaylalarından Huser Yaylasına geçiyoruz.Bulutların üzerinde fotoğraflarımızı çekip anı ölümsüzleştirdikten sonra Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz burada vereceğimiz serbest zamanın ardından dinlenmek üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.


4 Gün | Karadeniz

Geç alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresi üzerinde zıplıne ve rafting heyecanını yaşayabilirler.Sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.Gerekli molaların ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.Bir Başka Boray Tour gezisinde buluşmak üzere vedalaşma.


DAHİL OLANLAR:
• Özel tur araçları ile ulaşım
• 3 Gece YP konaklama
• 3 Sabah kahvaltısı.
• 3 Akşam yemeği
• Programda belirtilen geziler
• Rehberlik hizmetleri
• Seyahat güvence poliçesi
• Milli park girişleri

HARİÇ OLANLAR:
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Kişisel harcamalar
•İlk gün sabah kahvaltısı
• Öğle yemekleri
• Dönüş günü akşam yemeği
• Palovit, Zilkale Minübüs Transferi, Sümela Minibüs Transferi
• Müze ören yeri giriş ücretleri


EK BİLGİLER

BİLGİ : Araçlarımız katılım durumuna göre 18 – 27 – 31 – 46 – 54 kişilik 2016 model ve üzeri tam donanıma sahip tur paketli araçlardır. Hiçbir misafirimize tura çıkacağı gün araçta oturacağı koltukla ilgili firmamız garanti vermemektedir. Koltukları rezervasyon sistemimiz turdan 1 gün önce otomatik belirler ve sizlere konuyla ilgili seyahat danışmanlarımız mutlak dönüş yapar

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR


• Güneş / kar gözlüğü 

• Sırt çantası

• Fener

• Şapka

• Güneş kremi

• Su matarası 

• Powerbank

• Şarj kablosu

• Fotoğraf Makinası

• Yedek elbise, yağmurluk

• Yürüyüş ayakkabısı


NOT : İki yetişkin yanında 0-6 Yaş 1 çocuk otel konaklamasında ücretsizdir. Otelde ücretsiz olan çocuklar için 800.00 TL ulaşım ücreti alınır. 6-12 Yaş çocuklar için yetişkin fiyatı üzerinden ekstra 150.00 TL indirim oranı uygulanır. Tek kişi konaklamalarında (sngl) gecelik 150.00 TL fiyat farkı uygulanır. 
İPTAL POLİTİKASI:
A - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. B - Tüketici, hizmetin başlamasından 15-7 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 7 gün öncesine kadar hizmet bedelimi' %35 ini. 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. C - Özel ürünlerde, hizmetin başlamasına 60 gün kala yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar Ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35' ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75 ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. D - Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı ile iptal etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini Acente'ye ödemeyi kabul eder. E - Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel acentesine sunmakla yükümlüdür. F - Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmetin herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. G - Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.