Montenegro Turu 3 Gece 4 Gün

yorumsuz
1.799 views
Montenegro Turu 3 Gece 4 Gün

 

1.GÜN : İSTANBUL – PODGORICA – BUDVA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve check-in işlemlerinin ardından anlaşmalı olduğumuz havayolunun tarifeli uçağı ile Podgorica’ya uçuyoruz. Podgorica’ya varışımızın ardından 2500 yıllık tarihi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden olan Budva’ya geçip turumuza başlıyoruz. Eski şehrin surlarını ve kaleyi gezdikten sonra otelimize giriş yapıyoruz ve akşam yemeğimizi alıp konaklıyoruz.

2.GÜN : BUDVA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Montenegro turuna katılabilirler. Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebileceğimiz bu turumuzda ilk durağımız UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Kotor olacak. Ardından Boka Kotorska körfezinin muhteşem güzelliğine tanıklık edecek ve Bukavica’da kısa bir mola verip hafif sandviçimizi ve 1 içeceğimizi güzel bir restoranda alacağız. Molamızın sonrasında Eski Kraliyet Başkenti Cetinje’yi ziyaret edecek, Eski Kral Nikola’nın evini gezme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından Budva’ya geri dönüyoruz ve otelimizde konaklıyoruz.
Montenegro Turu:60€uro

3. GÜN : BUDVA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Mostar-Poçitel-Trebinje turuna katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını geçtikten sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar’a doğru devam ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda aldıktan sonra alışveriş ve ihtiyaçlar için serbest zaman. Ardından son durağımız olan Trebinje’ye doğru hareket ediyoruz. Trebisnjica Nehri’nin kenarına kurulmuş olan bu tarihi dokusunu koruyan şirin kentte kentin simgesi olan taş köprüyü ve Osman Paşa Camii’ni görüyor ve sonrasında Budva’ya dönüş için hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
Mostar-Poçitel-Trebinje Turu: 60 Euro
4.GÜN : BUDVA – PODGORICA – İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Podgorica Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından İstanbul’a uçuyoruz. Varışımızdan sonra bir dahaki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kişi Başı Fiyat : 350 €

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Belirtilen otelde 2 gece konaklama
 • Otel ücretsiz transfer
 • Araç Rehberliği
 • Tesis Rehberliği
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu Sigorta
 • Havalimanı vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kaza ve Sağlık Sigortası : 15.-EUR
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15.-TL
 • Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
 • Tur Suresince Tüm Kişisel Harcamalar
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın