Kızılcahamam’da 1 Gece Konaklamalı Termal Tur

yorumsuz
9.791 views
Kızılcahamam’da 1 Gece Konaklamalı Termal Tur

Değerli Boray Tour takipcilerine özel doğayla baş başa, eğlence dolu muhteşem bir program hazırladık. Hemde kızılcahamamın en kaliteli gözde otellerinden birisi olan 5*ÇAM RESORT&SPA OTELDE 1 gece konaklama ve bölgede bulunan soğuksu milli parkında isteyenlere özel trekking, atv safari, jeep safari, bisiklet safari, zeplin gibi birçok aktivite ile süslenmiş boray tour animasyon ekibinin özel show programlarıya dolu dolu geçireceğiniz bu programda otelimizin termal havuzları, mini club, aqua, açık havuz, kapalı havuz, SPA gibi birçok imkandan’da yararlanabileceğiniz çok güzel bir sonbahar programıdır.

PROGRAM DETAYLARI ;

Atatürk bulvarı kızılay avm karşısından sabah saat 07:30 hareket. 09:30 sularında kızılcahamam soğuksu milli parkı içerisinde bulunan 5* ÇAM RESORT & SPA OTELE varış. Odalarımıza yerleştikten sonra 08:00 / 22:00 saatleri arası tesisin tüm termal imkanlarından faydalanabiliyorsunuz (Termal havuzlar, buhar odası, sauna, tuz odası, türk hamamı) Havuzların bay bayan karma kullanıldığı alanlarda mevcut olup, bay bayan ayrı ayrı’da kullanıldığı alanlar bulunmaktadır. İlk akşam (22:00) ikinci gün öğlen (12:00) odaları ve termal tüm imkanları kullanabilirsiniz. Otel odalarını saat 12:00 de boşaltıyoruz ve soğuksu milli parkında gezimiz oluyor. İsteyenlere safari, zeplin, bisiklet veya trekking imkanları sağlıyoruz. Keyif dolu programlar sonrası saat 16:30 civarı Ankara’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz ve en geç saat 19:00 Ankarada’yız.
Başka bir turumuzda tekrar görüşenedek vedalaşma..

TARİHLER :

ARALIK AYI : 08-09/ 15-16 / 22-23 / 29-30
OCAK AYI : 05-06 / 12-13 / 19-20 / 26-27
ŞUBAT AYI : 02-03 / 09-10 / 16-17 / 23-24
MART AYI : 02-03 / 09-10 / 16-17 / 23-24

ULAŞIMLI PAKET TUR FİYATIMIZ KİŞİBAŞI : 399 TL

NOT : Fiyatlar iki kişilik odada kişibaşı fiyatıdır. Tek kişi konaklama yapıldığı taktirde fiyatın üzerine ekstra 75TL eklenir (275TL olur) Çocuk konaklamalarında 0-5 Yaş Ücretsiz 6-11 Yaş Ücretlidir (70 TL olur) Firmamızın belirlemiş olduğu kredi kartlarına peşin fiyatına 2 taksit imkanımız bulunmaktadır.
OTEL BİLGİSİ ;
Çam Hotel Thermal Resort & SPA Convention Center Ankara Kızılcahamam’da hizmet vermektedir. Muhteşem bir doğanın ortasında yer alan otel, çam ağaçlarıyla bezeli dağlar arasında yer alır. Şehrin gürültüsünden tamamen yalıtılmış bir ortamda hizmet vermekte olan otelde konakladığınız süre boyunca oksijende zengin hava, dinlendirici SPA olanakları ve keyif veren aktivite imkanları sayesinde tepeden tırnağa dinlenip yenilendiğinizi hissedeceksiniz. Tesiste bulunan toplantı ve balo salonlarında her türlü organizasyonunuzu düzenleyebilirsiniz.

OTEL ÖZELLİKLERİ ;
Termal Otel – SPA – Kongre Oteli – Çocuk Dostu Otel – Su Kaydıraklı Otel – Engelli Dostu Otel

AKTİVİTELER ;
Aqua Park – Kağıt Oyunları – Okey – Tavla – Masa Tenisi – Elektronik Oyun Merkezi – Bilardo – Voleybol – Futbol Sahası – Tenis Kortu – Trambolin – Macera Park

ÇOCUK;
4 Adet Çocuk Havuzu – Çocuk Kulübü (4-12 yaş) – Oyun Alanı

HAVUZ OLANAKLARI;
Kadın ve erkek ayrı olmak üzere çok sayıda havuzu bulunan otelde 3 adet kapalı termal havuz, 3 adet kapalı yüzme havuzu, 1 adet açık yüzme havuzu, 3 adet kapalı çocuk havuzu ve 1 adet açık çocuk havuzu bulunur. Ayrıca 2 adet su kaydırağı vardır.

KONSEPT ;
Alkolsüz Yarım Pansiyon

ÜCRETSİZ HİZMETLER;
Kahvaltıda Su, Çay, Kahve, Süt ve Meyve Suyu – Akşam Yemeğinde Su – Fitness Merkezi – Aqua Park – Çocuk Oyun Alanı – Çocuk Kulübü – Kağıt Oyunları – Okey – Tavla – Türk Hamamı – Sauna – Buhar Odası – Şok Duşları – Dinlenme Alanları.

ÜCRETLİ HİZMETLER;
Mini Bar – Telefon – Oda Servisi – Masa Tenisi – Elektronik Oyun Merkezi – Bilardo – Voleybol – Futbol Sahası – Tenis Kortu – Trambolin – Kese & Köpük – Masaj Çeşitleri – Terapi Çeşitleri – Cilt Bakım Üniteleri – Termal Özel Aile Odaları – Kuaför – Tuz Odası – Doktor – Jeep Safari – ATV – Dağ Bisikleti – Tırmanma Duvarı – Dağ Yürüyüşü – Fayton – Takım Oyunları

ODA ÖZELLİKLERİ;
Tesis 256 oda ve 850 yatak kapasitelidir. Odaların tamamı orman manzaralı olup her birinde Fransız balkon, dijital kasa, WIFI, telefon, LED TV, saç kurutma makinesi, buklet malzemeleri, su ısıtıcısı ile çay ve kahve seti vardır.

TESİSE YAKIN GEZİLECEK BÖLGELER;
Soğuksu Millî Parkı, 1959 yılında Millî Park olarak tesis edilmiştir. Kızılcahamam ilçesi sınırları içersinde bulunmaktadır ve Ankara merkezine 80 kilometre uzaklıktadır. Park içerisinde 16 kilometrelik çevre yolu, idare binası, misafirhane, gazino, memba suyu işletmesi, turistik otel gibi mekanlar da yer almaktadır. Özellikle Ankara’da faaliyet gösteren izci gruplarının tercih ettiği bir kamp alanıdır. Milli Park içerisinde çadırlı geceleme yapmak için Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan izin almak gerekebilmektedir. Güvenlik görevlileri, orman yangını ihtimalinin düşük olduğu ve az ziyaretçinin geldiği kış aylarında izin almadan geceleme yapmanızı dikkate almayabilirler.

ALANIN KAYNAK DEĞERLERİNİN TANITIMI;
İç Anadolu stepinden Kuzey Anadalolu’nun gür ve yeşil ormanlık bölgelerine geçiş kuşağında yer alan Soğuksu Milli Parkı, iki ana vadiye açılan pek çok yan dere ve vadiler arası düzlüklerden meydana gelen jeomorfolojik bir yapıya sahiptir. Jeolojik yapı ise, andezit, bazalt, tüf ve anglomera türü kayaçlardan oluşmaktadır. Bölge ormanlarının bulunduğu saha volkanik kayaçlardan oluşmuştur. Bu nedenle yörede sıcaksu ve soğuksu kaynakları bulunmakta, sıcak su kaynakları kaplıca olarak değerlendirilmektedir.

ALANA AİT FLORA BİLGİLERİ;
Soğuksu Milli Parkı, flora yönünden oldukça zengindir. Soğuksu Milli Parkında bulunan flora bazında başlıca doğal kaynak değerleri şunlardır; hakim ağaç türünü Karaçam, Sarıçam, Göknar ve Gürgen oluşturur. Ayrıca Ardıç, Meşe, Titrek kavak, Söğüt, Gürgen, Akçaağaç, Kızılcık, Yalancı Akasya, Alıç, Karaçalı, Ahlat ve Yabani fındık ağaçları da mevcuttur. Genel olarak sahanın hemen her bölümünde çeşitli çayır otları ve çiçekler mevcut olup, ayrıca yabani çilek, yabani gül, dağ lalesi ve adi böğürtlen gibi bitkilerde vardır.
Milli Parkın 930 hektarı ormanlık saha, 250 hektarı içe açıklık sahadır.

TERMAL NEDİR ? Sorusuna halk arasında şifa kaynağıdır karşılığı verilir. Bu şifalı sular yerin altından sıcaklığı 20°C ve üzerinde çıkarlar. Çeşitli gazları, mineralleri, tuzları ve radyoaktif maddeleri içeren yeraltı kaynaklarına termal denir. Bunun haricinde maden sularının yeryüzüne çıktığı kaynağa kaynarca, çevresinde kurulan tesislere de kaplıca ya da ılıca denir. Banyo ve içme kürleri aracılığıyla kullanılır ve birçok hastalığa iyi gelir. Termal suların özellikleri saymakla bitmeyecek kadar çeşitli hastalıkların tedavisi için binlerce yıldır kullanılan yöntemlerden biridir.

Termal sular genellikle 56,3 derecede ve akışkan bir halde bulunurlar. İçerisinde yoğun halde kükürt ve 32 farklı mineral vardır. Termal suların özellikleri araştırmacılar tarafından incelendiğinde eşit oranda bulunan bu minerallerin iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Normalden faklı olarak daha acımsı olan ve keskin bir kükürt kokusu barındıran termallerin kalitesi bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterebilir.

TERMAL SUYUN FAYDALARI ;

Yüzyıllardır yarattığı mucizelerle bilinen termaller genç oluşumlu bir yapıya sahip olan Türkiye’nin önemli zenginlikleri arasındadır. Günümüzde 15 milyona yakın kişinin kaplıcalardan yararlandığı biliniyor. Olumlu etkileri kanıtlanan bu yaşam pınarlarının nasıl kullanıldığı ise tesislerin uyguladıkları politikalara bağlıdır. Birden çok kullanım alanı ile kişilere farklı seçenekler sunulmaktadır.
Genel olarak havuzlarda kullanılan sular fizik tedavi ve rehabilitasyonla birleştirilir.

HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE ETKİLİDİR ?

Termal sular bazı hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olurken bazılarında direkt tedavi yöntemi olarak kullanılır. Önceleri halk arasında bilinen etkileri uzmanlarca kanıtlanan yöntemlerden sonra tıbbi olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

TERMALİN İYİ GELDİĞİ HASTALIKLAR !

• Alerjik üst solunum yolu hastalıkları
• Egzama
• Dolaşım bozukluğu
• Varisler
• Kulunç
• Eklem rahatsızlıkları
• Kadın hastalıkları
• Fıtık
• Çocuk felci vb.
• Tedavi yöntemi olarak kullanıldığı hastalıklar;
• Ağrılı romatizmal hastalıklar
• Kireçlenmeler
• Deri hastalıkları
• Böbrek ve idrar yolu hastalıkları
• Stres ve strese bağlı rahatsızlıkları
• Mide, bağırsak ve safra kesesi hastalıkları
• Kalp ve damar hastalıkları

• TERMAL TEDAVİLER HANGİ MEVSİMDE DAHA ETKİLİDİR ?

Konuyla ilgili doktorlar SONBAHAR ve İLKBAHAR mevsimlerinde şifalı suların daha faydalı olduğunu söylerler.

BİLGİ : Araçlarımız katılım durumuna göre 18 – 27 – 31 – 46 – 54 kişilik 2013 model ve üzeri tam donanıma sahip tur paketli araçlardır. Hiçbir misafirimize tura çıkacağı gün araçta oturacağı koltukla ilgili firmamız garanti vermemektedir. Koltukları rezervasyon sistemimiz turdan 1 gün önce otomatik belirler ve sizlere konuyla ilgili seyahat danışmanlarımız mutlak dönüş yapar.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Tur paketli özel araçlarla ulaşım
• Araç içi ikramlar(çay-kahve-kola-fanta-su)
• 1 gece 5* otelde konaklama
• Termal havuzların kullanımı
• Türk hamamı kullanımı
• Tuz odası kullanımı
• Buhar odası kullanımı
• Jakuzi kullanımı
• Sauna kullanımı
• Soğuksu milliparkı çevre gezisi
• 2 adet kahvaltı (1otobüste kahvaltı tabağı – 1açık büfe otelde)
• 1 adet akşam yemeği otelde
• Türsab seyahat sigortası
• Belirtilen yerlerin gezilmesi
• Refakat ve Kokartlı rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Öğlen yemekleri
• Son gün alınan akşam yemeği
• Akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri
• Kişisel harcamalar

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın