4 Gece 6 Gün Gap Turu

4 Gece 6 Gün Gap Turu için yorumlar kapalı
13.398 views
4 Gece 6 Gün Gap Turu

TUR PROGRAMI ;

1.Gün

ANKARA – GAZİANTEP

Kızılay Avm karşısı ofisimizin önünden, saat 23:30’da Hareketimiz gerçekleşiyor ve Sabahın ilk ışıklarına dağru Mozaikler şehri Gaziantep’e varıyoruz.

2.Gün

GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ

Kahvaltı molasının ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi’nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Burak Otel.

3.Gün

HALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ – HARRAN – ARKEOLOJİ MÜZESİ – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’de, Asur’lulardan günümüze kalan tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz, Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama Urhay Otel

4.Gün

GÖBEKLİTEPE – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİ – KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ

Kahvaltı sonrası otelden hareket. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültürü çok gelişmiştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında müze şehir denilen Mardin’in tarihi dar sokaklarında abbaraları fotoğraflayarak geziyoruz. Ardından Ulu Cami, Kırklar Kilisesi ve Mardin Müzesi’nin gezilmesi ve Midyat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Demirbağ Otel’de

5.Gün

MİDYAT – HASANKEYF – ADIYAMAN – KAHTA

Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip, Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi’nin gezilmesi, Hercai Dizisinin Çekiminin yapılmış olduğu Konağın fotoğraflanması ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşılarında serbest zaman, 5000 yıllık geçmişiyle Dicle Nehri kenarında yer alan Hasankeyf’e hareket. Kaya Kale olarak tercüme edilen kale; yekpare taş kitlenin oyulması suretiyle oluşturulmuştur. Ortaçağ dünyasının kültür, ticaret ve siyaset odaklarının bütünleştiği, ihtişamlı ve gizemli bir antik kenttir. Hasankeyf’in panoramik görülmesinin ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nemrut Otel’de.

6.Gün
KAHTA – NEMRUT DAĞI – GÜN DOĞUMU – ANKARA

Güneşin muhteşem doğuşunu izledikten sonra sabah otelimizden kahvaltının ardından Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşma.

 

FİYAT VE TARİH DETAYLARI

1 Periyot : 08-11 Temmuz | 4 Gece, 6 Gün  1.400 TL
2 Periyot : 22-26 Temmuz | 4 Gece, 6 Gün  1.400 TL
3 Periyot : 01-05 Ağustos | 4 Gece, 6 Gün  1.600 TL (Kurban Bayramı)
4 Periyot :
26-30 Ağustos | 4 Gece, 6 Gün  1.400 TL
5 Periyot : 09-13 Eylül | 4 Gece, 6 Gün  1.400 TL
6 Periyot : 23-27 Eylül | 4 Gece, 6 Gün  1.400 TL
7 Periyot : 07-11 Ekim | 4 Gece, 6 Gün  1.300 TL
8 Periyot : 21-25 Ekim | 4 Gece, 6 Gün  1.300 TL
9 Periyot : 11-15 Kasım | 4 Gece, 6 Gün  1.300 TL


ÖNEMLİ DUYURU : Covid19 Korona Virüs’den dolayı alınan tedbirler neticesinde bağlı olduğumuz Bakanlık kararıyla araçlarımız yarı kapasiteli hizmet vermektedir. Taktir ederseniz’ki Seyahat Acentaları yapılan turların maliyetlerini kalem olarak sayıya göre hesaplar ve sürüm neticesin’de tüketiciye en uygun fiyata en iyi hizmeti vermeye çalışır. Şu durumda istemeyerek araç sayılarının yetersizliği fiyatların yükselmesine sebep olmuştur. Konuyla ilgili anlayışınıza sığınırak, biran önce bu pandemi’den kurtulup eski günlerimizdeki hayata dönmeyi temenni ediyoruz.


 

NOT : İki yetişkin yanında 0-6 Yaş 1 çocuk otel konaklamasında ücretsizdir. Otelde ücretsiz olan çocuklar için 250 TL ulaşım ücreti alınır. 6-12 Yaş çocuklar için yetişkin fiyatı üzerinden ekstra 30 TL İndirim oranı uygulanır. Tek kişi konaklamalarında (sngl) gecelik 90 TL Fiyat farkı uygulanır. Bonus, world, finans bank kredi kartlarına kişibaşı 25 TL karşılığında 5 Taksit yapılmaktadır.

ARAÇ HAREKET NOKTALARIMIZ VE SAATLERİ ;

23:00 Kızılay Avm Karşısı
23:10 Milli Kütüphane
23:15 Armada Avm
23:20 Cepa Avm
23:35 Ümitköy Köprüsü
23:45 Gordion Avm

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Ek hizmet bedelleri.
• Araç içi ikramlar.
• 4 Gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları).
• Tüm ulaşım hizmetleri.
• Profesyonel rehberlik hizmetleri.
• Nemrut Turu.
• Urfa Sıra Gecesi
• Zorunlu seyahat Sigortası.
• Boray Tour guvencesi.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Müze Kart Bedeli.
• Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
• Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler.
• Öğle yemekleri.
• Minibar harcamaları.
• Kişisel harcamalar.
• Ekstra tüm harcamalar.

GAP TURU GENEL ŞARTLAR

Gezi suresi 4 gece 6 gün olup 4 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Boray Tour’un sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası lüks kücük otobus (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir. Turumuzda rehberimizin belirleyeceği şekilde rotasyon uygulanacak olup yer değişimi yapılacaktır. Bütün misafilrerimizin rotasyona uyması zorunludur.

Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde Boray Tour 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir !

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

Ek hizmetler paket fiyatına dahildir. Ek hizmetler her bölge ve tur kapsamına göre değişiklik gösterir. Programda ekstra olarak belirtilmemiş tüm çevre gezileri, minibüs, tekne vb ulaşım ücretleri, otopark, millipark giriş ücretleri, özel müzelere giriş ücretleri Ek Hizmet kapsamında olup, tur ücretine dahildir. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzelerde ise müze kart geçerli olup, müze kart bedeli tur ücretine dahil değildir. İstenirse müze kart bedeli karşılığında rezervasyona eklenebilir. Bakanlığa bağlı müzelere ücretsiz giriş hakkına sahip olan misafirlerimiz (müze kart sahipleri, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü, sarı basın kartı sahipleri vb ) müze kart almak zorunda değildir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

 

1-) İPTAL VE DEVİR

1.1 Boray Tour 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 10-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %35 i, 5-8 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı Boray Tour tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.

1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.

1.4 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.

1.5 Acenta Boray Tour tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.

1.6 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına Boray Tour niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına Boray Tour karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.

1.7 Boray Tour uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında Boray Tour ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Boray Tour sorumluluk kabul etmez.

1.8 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Boray Tour’a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri Boray Tour tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.

1.9 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.

1.10 “Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur.”

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2020