Ankara Hareketli Büyük İtalya Turu 7 Gece 8 Gün

Ankara Hareketli Büyük İtalya Turu 7 Gece 8 Gün için yorumlar kapalı
6.146 views
Ankara Hareketli Büyük İtalya Turu 7 Gece 8 Gün

 

San Marino – Perugia (1) – Roma (2) – Floransa (2) –  Milano (1) – Venedik (1)

1.Gün ANKARA – ISTANBUL – BOLOGNA – ( RIMINI ) – SAN MARINO – PERUGIA
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali belirlenen  kontuar ve saatte  hazır bulunulması ve check -in işlemlerinin ardından İstanbul’a  hareket, İstanbul’a varış. Yapılacak aktarma sonrası Bologna’ya hareket ve varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen ozel otobusumuz ile San Marino ya hareket. Guzergah uzerinde Adriyatik Denizi kıyısında yer alan isteğe bağlı Rimini gezimizde (ekstra), Tiberius köprüsü, Augustus Zafer Anıtı ve San Francesco Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik olarak yapılacak tur bitimi ile oğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Daha sonra Dünya’nın süregelen en eski ve Avrupa’nın Vatikan ve Monaco’dan sonra en küçük 3. devletlerinden biri olan San Marino’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik San Marino turu. Kalelerle çevrili eski şehir merkezi, San Marino gölü ve çevresi, Ülkenin sembolü olan ve aynı zamanda dünyaca ünlü San Marino keklerinin üretildiği üç kule görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Perugia’ya transfer. Geceleme otelinizde.
2.Gün PERUGIA – ROMA
Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Perugia turu icin hareket. Preguia, Umbria bölgesinin başkenti olan 450 m yükseklikteki Etrusklerin kurmuş olduğu, cikolatalarıyla ünlü bu tarihi kentte yapacağımız şehir turundan sonra Roma’ya hareket. Varışımıza istinaden otelinize yerleşme sonrasında Panoramik Roma şehir turu. Turumuzda goreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Ceşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna). Tur bitimi otelinize dönüş, geceleme otelinizde.
3.Gün ROMA ( NAPOLI & POMPEI & OUTLETT )
Sabah kahvaltı sonrasında kişisel aktivite ve alışverişleriniz icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan Napoli & Pompeii & Outlett turuna katılabilirler (ekstra). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünya’nın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompeii gorulecektir. Pompeii M.S. 79 da patlayan ve şehri yok eden Vezuv Yanardağı’ nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun suren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya cıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restourantlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde oğle yemeği ve sonrasında Outlett gezimiz yapılacaktır. Tur bitimi Roma otelimize dönüş, geceleme otelinizde.Arzu eden misafirlerimiz ile Roma İkonları gece turu (ekstra). Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.
4.Gün ROMA – (SIENA& SAN GIMIGNANO) – FLORANSA
Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde organize edilecek Siena &San Gimignano turuna katılabilirler (ekstra). Siena : Orta Cağ dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano : Çevresinde Dünya’nın en kaliteli ve ceşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve turuf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Cağ şehrini geziyoruz. Ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak olan Floransa şehir turu. Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyorluk Meydanı görülecektir. Turumuzun ardından otele giriş, geceleme otelinizde.
5.Gün FLORANSA ( PISA & CINQUE TERRE )
Sabah kahvaltı sonrasında kişisel aktivite ve alışverişleriniz icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek Pisa & Cinque Terre turuna katılabilirler (ekstra). Pisa; dünyaca bilinen en onemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf cektirebilirler. Daha sonra beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen 1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. 1998 de UNESCO dünya mirası olarak koruma altına alınmış olup , dileyen misafirler iklim şartlarının durumuna göre deniz ve guneşten faydalanabilirler. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.
6.Gün FLORANSA – ( PORTOFINO ) – MILANO
Sabah kahvaltı sonrasında Milano’ya hareket. Güzergah üzerinde  arzu eden misafirlerimiz ile Portofino turu (ekstra) ilham kaynağı olmuş ve pastel renkli evleriyle yıllarca hiç bozulmamış yapısıyla sizleri büyüleyecek olan gezimiz sonrasında Milanoya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, bircok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Serbest zamanın ardından otelinize dönuş, geceleme otelinizde.
7.Gün MILANO – (SIRMIONE & GARDA GOLU & VERONA ) – VENEDIK
Sabah kahvaltı sonrasında Venedik’e hareket. Güzergah üzerinde düzenlenecek olan Sirmione & Garda Gölü& Verona turu (ekstra). Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan Kuzey İtalya’nın Dukler şehri Verona’ya gidiyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerinden Garda Gölü ve Sirmione köyü turumuz esnasında goreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Venedik’e hareket ve varışa istinaden şehir turu. Bu güzel şehirde özel tekne ile San Marco adasına geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dukler Sarayı, Can ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz Gondol turuna katılabilirler(ekstra).Sonrasında Otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.
8.Gün VENEDİK – BOLOGNA – İSTANBUL – ANKARA
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına hareket.  İstanbul’a hareket. Yapılacak aktarma sonras Ankara ya hareket,Ankara ya varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Gidiş dönüş uçak bileti,  otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Venedik, Milano, Como, Floransa, Perugia ve Roma panoramik şehir turları
 •  Rehberlik hizmetleri
 • Ozel tekne ile Venedik-San Marco adasına geciş
 • Otel vergileri & turist şehir vergileri
 • Şehir giriş ücretleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası
 • Program dışı turlar ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı cıkış vergisi (15 TL)
 • Muze, oren yerleri giriş ucretleri
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri(5 Euro).

Ekstra Geziler

 • Rimini gezisi (45 EURO, öğle yemekli)
 • Napoli & Pompeii & Outlett turu (95 Euro, oğle yemekli)
 • Roma İkonları gece turu (25 Euro)
 • Siena &San Gimignano turu  (50 Euro )
 • Pisa & Cinque Terre turu (75 Euro, oğle yemekli).
 • İrmione & Garda Gölu & Verona turu (55 Euro)
 • Gondol turu (25 euro )
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2016