Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu için yorumlar kapalı
9.637 views
Alaçatı Ot Festivali Turu

GENEL BİLGİ VE PROGRAM DETAYLARI ;

Alaçatı sevdalıları için, otellerin doluluk oranı kadar çevre temizliği, gelen turist sayısı kadar değerlerimizi yaşatmak ve bunları sonraki kuşaklara ve konuklarımıza aktarmak önemliydi. Alaçatı Ot Festivali bu düşüncenin ürünü olarak doğmuştur. Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmaması için, 2010 yılından itibaren Alaçatı Ot Festivali düzenlemeye başladı. Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık!  Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festivali yapıyor ve bunun geleneksel hale gelmesini Alaçatı sevdalıları istemektedir. Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörekotlarının kokusu karışsın istenildi bu festivali düzenlerken. Bu festival yarışmadan öte bir şey. Festival bahanesiyle doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemek amaç! Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostlarını bekliyoruz. Kısacası, “O anı yaşadım” diyebilmek!

Tanıdık, tanımadık herkesi, bu keyfi bizimle paylaşmaya çağırıyoruz…


1.GÜN : Çeşme – Alaçatı Ot Festivali – İzmir

Kızılay alışveriş merkezi karşısından saat 23:30 hareket.  Araç içi ikramlar ve verilecek olan gerekli molalar sonrasında Afyon üzerinden Çeşme’ye varmış oluyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervan Sarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, İzmir’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.


2.GÜN : Alaçatı Ot Festivali – İzmir Konak Meydanı – Kordon- Asansör

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü en fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör gezisini yapıyoruz ve sonrasında, vereceğimiz serbest zaman ardından, Ankara’ya hareket. Gerekli molalar sonrasında gece Ankara’ya varış. Sizleri aldığımız hareket noktalarına bırakarak bir sonraki BORAY TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

GÜNCEL TUR TARİHİ : 5-6-7 Nisan 2019

KİŞİ BAŞI FİYAT :365 TL

NOT : İki yetişkin yanında 0-6 Yaş 1 çocuk otel konaklamasında ücretsizdir. Otelde ücretsiz olan çocuklar için 150 TL ulaşım ücreti alınır. 6-12 Yaş çocuklar için 335 TL Fiyat uygulanır.Tek kişi konaklamalarında (sngl) gecelik 75 TL Fiyat farkı uygulanır.  Bonus, world, finans bank kredi kartlarına 25TL karşılığında 4 Taksit yapılmaktadır.


BİLGİ :
Araçlarımız katılım durumuna göre 18 – 27 – 31 – 46 – 54 kişilik 2016 model ve üzeri tam donanıma sahip tur paketli araçlardır. Hiçbir misafirimize tura çıkacağı gün araçta oturacağı koltukla ilgili firmamız garanti vermemektedir. Koltukları rezervasyon sistemimiz turdan 1 gün önce otomatik belirler ve sizlere konuyla ilgili seyahat danışmanlarımız mutlak dönüş yapar.

ARAÇ HAREKET NOKTALARIMIZ VE SAATLERİ ;

• 23:30 Kızılay Avm Karşısı
• 23:40 Milli Kütüphane
• 23:45 Armada Avm
• 23:50 Cepa Avm
• 23:55 Kentpark Avm
• 00:05 Ümitköy Köprüsü
• 00:10 Koru Kavşağı
• 00:20 Konutkent Kavşağı
• 00:30 Yaşemkent Kavşağı

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 4* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Tur Paketli araçlar İle Ulaşım
* Araç İçi İkramları ( Çay, kahve, meşrubat, su )
* 2 Gün sabah Kahvaltısı ( 1 otelde açık büfe, 1 araçta zengin kahvaltı tabağı )
* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği ( Otelde )
* 2 Gün Profesyonel Kokartlı Rehber İle Çevre Gezileri
* Boray Tour animasyon ve refakat hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Profesyonel makinalarla fotoğraf video çekimi ( Canon – Nikon – Fuji  )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 2 Gün Restaurantta öğlen yemeği
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri

TURDA YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR

• Güneş gözlüğü
• Sırt çantası
• Fener
• Şapka
• Güneş kremi
• Şemsiye
• Yağmurluk
• Su matarası
• Powerbank
• Şarj kablosu
• Fotoğraf Makinası
• Yedek elbise
• Yürüyüş ayakkabısı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2017